Який бензин краще – 92-й або 95-й

Спори автомобілістів про те, який бензин краще заливати, не вщухають. В Європі переважна більшість заправок пропонують тільки два види палива: бензин і дизель. Цей факт дуже дивує наших співвітчизників. Нам пропонуються 92-й, 95-й, 98-й, інші марки. У світлі постійного подорожчання палива для водія важливо заправити машину «правильним» бензином і при це заощадити. На що орієнтуватися при виборі пального?

Який бензин краще - 92-й або 95-й

Яким бензином краще заправлятися

Хімічний склад палива і його функціональні можливості – головні критерії при вирішенні питання, яким бензином краще заправлятися. У камері двигуна паливо піддається стисненню і згорянню. Детонаційна стійкість – параметр, який характеризує здатність бензину протистояти самозаймання. Її характеризує октанове число (ОЧ). Чим пізніше запалюється паливо, тим ефективніше воно згорає.

Читайте також: Причини перегріву двигуна

Ступінь стиснення палива в камері внутрішнього згоряння – функціональна характеристика будь-якого двигуна. Для кожної марки авто виробники вказують рекомендовану марку бензину. Якщо зазначений 92-й, це означає, що паливо в силовому агрегаті не може самозапалившись, поки машина до цього не готова.

Передчасне самозаймання бензину призводить до перегріву двигуна, а це тягне за собою передчасний його знос і збільшує ризик поломок.

На якому бензині краще їздити

На якому бензині краще їздити

Відповідь на це питання начебто очевидний – який бензин краще горить, тому і потрібно віддавати перевагу. Плюс є рекомендації автовиробників, але, на жаль, не все так просто.

Наприклад, старі авто марки Нива, Калина, Пріора завжди заправлялися 92-м. Конструкційне рішення їх силових агрегатів просте, можна сказати архаїчне. Підстав для підвищення ОЧ немає ніяких. Але ці авто змогли вкластися в екологічні норми тільки на 95-му бензині, а використання 92-го було офіційно заборонено.

Читайте також: Вугільний фільтр салону або звичайний?

Інший приклад. Одна з останніх моделей двигуна Renault з прямим уприскуванням, спеціальним напиленням на стінках циліндрів, турбонаддувом і іншими інноваціями відмінно працює на 92-му. Це наполеглива рекомендація автовиробників.

Якщо інформації автовиробників можна довіряти не завжди, то на якому бензині краще їздити? Кожен автомобіліст по-своєму вирішує цю проблему. Кілька думок:

  • Врахувати ступінь стиснення двигуна. Наприклад, якщо вона більше 9,5, потрібен 95-й, якщо менше – 92-й.
  • Існує тільки одна марка палива – 92-й. У всіх інших використовуються тільки присадки.
  • Заправка найдорожчим паливом – єдине правильне рішення.

Читайте також: Що таке кліренс автомобіля

Всі ці твердження суперечливі. Наприклад, що поганого в тому, якщо залитий бензин з більш високим ОЧ? Це додаткова потужність і більш економну витрату пального. На жаль, в старих марках авто використання бензину з дуже високою детонаційної стійкістю може привести до перегорання циліндрів.

Сучасні моделі автомобілів «вміють» підлаштовуватися під зміну ОЧ. Для цього вони оснащені електронним блоком управління (ЕБУ). Він коригує роботу двигуна відповідно до якості що надходить у двигун бензину.

І все ж, важливо пам’ятати, що функціональність ЕБУ має певний діапазон. Не варто експериментувати з різними марками бензину і особливо, «перестрибувати» через щабель. Якщо в паспорті вашого автомобіля рекомендований 92-й, то не варто заправляє його 98-м. Досить 95-го.

Читайте також: Як правильно зберігати шини

Сучасні автомобілі частіше вимагають 95-й. Є моделі з двома допустимими марками палива. Машина під час руху наочно покаже, який бензин краще.