Які запчастини краще купувати – оригінал чи аналог?

Які запчастини краще купувати Корисні поради

Постійне збільшення кількості автівок та розмаїття моделей спонукають автолюбителів ретельно вивчати сучасний транспортний ринок. Це стосується не тільки вибору автомобіля, але й запчастин та розхідників до них. Ці деталі представлені у вигляді оригінальних компонентів та аналогів. Якщо перша категорія рідко викликає сумніви у користувачів, то друга (копії або замінники запчастин), через розповсюдження підробок та недобросовісних виробників, значно ускладнює вибір.

Оригінальні запчастини: плюси та мінуси продукції

Оригінальні розхідні матеріали для автомобілів – це ті деталі, що виготовляються конвеєрним методом на замовлення конкретного авто бренду чи власне заводом-виробником. Їх задіюють при безпосередній збірці транспортного засобу. Ці запчастини також постачаються до офіційних дилерських центрів задля гарантійного або післягарантійного обслуговування агрегатів.

Плюси оригінальних деталей:

 • Брендова сертифікація з присвоєнням серійного номера.
 • Наявність в офіційних дилерських центрах чи магазинах.
 • Гарантійне обслуговування.
 • Стовідсоткова відповідність та сумісність з необхідним автомобільним вузлом.

До умовних мінусів оригінальної продукції можна віднести декілька особливостей. Це висока вартість та в деяких випадках необхідність довгого очікування потрібних запчастин від завода-виробника (на замовлення, у разі їх відсутності в дилерів). Для тих, хто не звик чекати, доступні та якісні запчастини завжди в наявності на https://vbavto.com.ua/ – сайті з надійною репутацією.

Аналоги автомобільних запчастин: позитивні якості та недоліки

Єдиною відмінністю від оригінальних компонентів для аналогів чи якісних копій є несертифікований спосіб виготовлення сторонніми компаніями та особливість реалізації через неофіційні мережі. Якщо добре аналізувати ринок та уважно ставитись до вибору необхідних деталей, можна значно зекономити. Автовласник може придбати якісний замінник, що не поступається більш вартісним копіям.

Такі копії підійдуть тим, чиї транспортні засоби не перебувають на гарантії або є необхідність значно зекономити час та гроші. Позитивні сторони аналогів запчастин:

 • Доступна вартість.
 • Наявність у більшості профільних торгових точок.
 • Висока якість, що не поступається оригіналу (за умови уникнення відвертих підробок).

Недоліків у якісних аналогів теж небагато. Серед них можна виділити відсутність гарантії від виробника та можливість потрапляння на неякісну підробку. Аналізуючи плюси та мінуси обох категорій, висновок щодо вибору аналогів або оригіналу слід будувати виключно з індивідуальних уподобань власника засобу чи технічного (гарантійного) стану автомобіля.

Оцініть статтю
Автомобільний портал auto-blog.com.ua
Додати коментар

 1. Роман

  Завжди купую у перевірених продавців, як от Екзіст, але останнім часом і їм вже немає довіри, тому що вони стали маркетплейсами і не відповідають за якість товарів які продають на їх площадках, я дуже розчарувався після останнього замовлення масла без сертифікатів і у різних банках.

  Відповіcти