Перевірка авто по VIN коду

При купівлі вживаного автомобіля важливо перевірити даний транспортний засіб, щоб не стати жертвою шахраїв. Для цього необхідно звернути увагу на код ВІН.

Перевірка авто по VIN коду

Перевірка ТЗ здійснюється на всіляких інтернет-ресурсах. Виділяють два популярних способу:

  • Використання спеціально створених ресурсів різних приватних компаній.
  • Перевірка в базі ГИБДД. Для цього майбутній автовласник повинен відвідати місцеве відділення ГИБДД. Щоб дізнатися всю кредитну історію авто, необхідно внести певну фіксовану плату. В результаті майбутній власник отримує інформацію про те, чи була машина в ДТП, числиться вона в базі викрадених ТЗ.

Також, на ресурсі ГИБДД є спеціальний сервіс, за допомогою якого вдасться скористатися онлайн-перевіркою. Для цього буде потрібно лише ввести VIN код автомобіля і отримати всю інформацію про конкретну машині.

Що таке код ВІН?

Що таке ВІН код? Ідентифікаційний номер машини – набір бук і цифр, що представляє собою індивідуальний номер кожного автомобіля. Це потрібно для ідентифікації ТЗ. Винятком з правил є автомобілі, які були випущені до 1981 року.

Читайте також: Розмитнення авто в Україні 2020

Ідентифікаційний номер складається з 17 знаків і умовно поділяється на три частини:

  • WMI – складається з 3 символів;
  • VDS – складається з 6 символів;
  • VIS – складається з 8 символів.

Розшифровка ВІН коду

Саме ці три частини коду дозволяють дізнатися всю інформацію про машину. Виконуючи перевірку авто по ВИН коду, кожен водій повинен знати, що відповідно до стандарту ISO 3780, перші позначення, закріплені за конкретною країною.

Розшифровка ВІН коду виглядає наступним чином:

  • Перший компонент з частини WMI – код географічної території. Другий символ позначає код країни в цій зоні, а третій – присвоюється Індивідуальної організацією кожної компанії-виробнику. Дрібні виробники, які за 1 рік випускають близько 500 авто, відзначені цифрою 9.
  • Індекс VDS вказує на модель і модифікацію ТЗ, згідно конструкторської документації. Розшифровка ВІН виглядає наступним чином: четвертий символ означає тип кузова, п’ятий – тип встановленого двигуна, а шостий – модель.
  • Індекс VIS містить в своїй групі інформаційні дані, що стосуються року випуску машини по кузову і заводу, де відбувалася збірка транспорту. Решта символів позначають серійний номер машини.

Читайте також: Рейтинг автомобільних акумуляторів 2020 на ринку України

Відповідно до сучасної статистикою близько 48% всіх ТЗ, що виставлені на продаж, хоча б один раз потрапляли в ДТП, 2% – були використані в службі таксі, а у 18% автомобілів власники часто скручують реальний пробіг. Тому перевірка ВІН коду дозволяє майбутньому власнику авто дізнатися всю правду про ТС і не попастися на прийом недобросовісних продавців.