Як самому пофарбувати машину і що для цього потрібно

Зовнішній вигляд вашого авто не радує? Хочеться повернути йому колишню презентабельність? Питання, як самому пофарбувати машину і що для цього потрібно, завжди актуальний. Естетична функція лакофарбового поверхневого шару на кузові автомобіля далеко не головна. Він покликаний захистити металеву конструкцію від агресивних впливів середовища, механічних ушкоджень. Як правильно виконати фарбування машини? Рекомендації знайдете в цій статті.

Як самому пофарбувати машину

Що потрібно для фарбування авто своїми руками

Фарбування машини – специфічна процедура, яка вимагає знань, навичок, особливих інструментів і матеріалів. Деякі власники транспортних засобів за краще скористатися професійними послугами. Глибоке вивчення питання, як пофарбувати самому машину, додасть вам впевненості в собі і допоможе правильно провести всі роботи. Підготовка інструментів і матеріалів – відправна точка.

Інструменти

Інструменти для покраски авто

Важливо не тільки зібрати необхідні інструменти за списком, але і розуміти, для виконання яких операцій вони знадобляться:

 • викрутки, ключі – для демонтажу окремих елементів;
 • електродриль і насадки до неї – для видалення старого покриття, вогнищ корозії;
 • зварювальний апарат – для усунення дефектів, пов’язаних з порушенням цілісності металевих конструкцій;
 • шліфувальна машинка – для полірування поверхні;
 •  шпатель, стамески, скребки, кисті – для усунення дефектів кузова і вирівнювання поверхні;
 • промисловий фен – для зняття старого лакофарбового покриття, сушіння поверхонь на підготовчих етапах.

Матеріали

Питання, чим пофарбувати авто, теж вимагає грамотного рішення. Якщо необхідно часткове фарбування, фарбу підбирають під основний колір. Деякі автовласники вважають за краще розставити акценти на окремих частинах авто (дах, бампер, капот). Можливо повна зміна кольору (відтінку) кузова.

Матеріали для фарбування авто

Витратні матеріали:

 • фарба, лак;
 • розчинники;
 • грунтовка;
 • шпаклівка;
 • паста для полірування, фінішна поліроль;
 • наждачка з різною зернистістю;
 • рукавички, маска.

«Правильна» фарба – головне, що потрібно для фарбування авто своїми руками. На ринку цей товар представлений в асортименті. Фарби відрізняються відрізняються складом, властивостями. Кожна з них вимагає попередньої обробки поверхні, передбачає певну специфіку роботи.

Якість, експлуатаційні характеристики, спосіб нанесення фарби – головні критерії вибору.

Як пофарбувати кузов машини: послідовність робіт

Перед проведенням фарбування необхідно підготувати приміщення. Основні вимоги до нього: просторе, світле, чисте, з можливістю провітрювання, захищене від вітру і опадів. При вирішенні питання, як правильно пофарбувати машину своїми руками важливо дотримуватися послідовність операцій.

Підготовчі роботи

 1. Ретельно вимити автомобіль – перше, з чого потрібно почати підготовку. За допомогою спеціальних засобів потрібно видалити бруд і жирні плями.
 2. Висушити поверхні.
 3. Усунути іржаві плями з допомогою наждачного паперу.
 4. При необхідності провести демонтаж знімних частин (двері, крила, бампери, фари та інші).
 5. Усунути пошкодження кузова (зварювання, рихтування).
 6. Заклеїти скла та інші частини захисною плівкою (папером).

Шпаклювання

Вирівнювання підготовленій поверхні необхідно для відновлення первісної форми. Використовують наступні матеріали:

 • епоксидна смола;
 • склотканина;
 • шпаклівка декількох видів: стеклотканевая, рідка, м’яка.

На кожному етапі проводиться сушка поверхні, шліфування, знежирення. Товщина шару шпаклівки не повинна перевищувати 5 мм. Ретельна сушка сприяє надійну фіксацію наносяться матеріалів.

Грунтування

З поверхні кузова дрібнозернистої наждачкою спочатку видаляється глянець. Після цього проводиться знежирення. Перший шар грунтовки суміші повинен бути дуже тонким. Його наносять фарборозпилювачем зі спеціальною насадкою. Можна додатково нанести ще 1-2 шари. Протягом доби дати грунтовці висохнути. Після цього грунтове покриття обробити праскою, наждачкою з водою.

Грунтування авто

Грунтовки бувають різні:

 • заповнюють необхідні для фінішного вирівнювання;
 • антикорозійні виконують захисну функцію, їх використання обов’язково при наявності вогнищ іржі;
 • епоксидні використовують в якості ізоляції, консервування.

Фарбування

Перед завершальним етапом необхідно замінити захисну плівку (папір), тому що на ній завжди залишаються забруднення від попередніх робіт. Перед нанесенням фарби поверхню потрібно знежирити. Робота з нею повинна строго відповідати інструкції від виробника. Нанесення фарби в 3-4 шари – оптимальний варіант.

Лакування, сушка, поліровка

Це завершальні етапи робіт в рекомендаціях, як правильно фарбувати авто. Лак наноситься через 25-35 хвилин після нанесення останнього шару фарби. Попередньо необхідно оглянути поверхню і акуратно видалити дрібні смітинки липкою серветкою.

Якщо ви виконали всі рекомендації, як пофарбувати кузов машини, далі потрібно запастися терпінням і чекати. При плюсовій температурі повне висихання лакофарбового шару відбувається через добу. За 7-14 днів відбувається його повна полімеризація, але параметри міцності через такий проміжок часу ще не відповідають максимальним. Це важливо врахувати при складанні машини і фінішному полировании.

Як краще пофарбувати машину

Індивідуальних секретів, як краще пофарбувати машину, безліч. Вони стосуються і вибору матеріалів, і безпосереднього проведення робіт. Відмінний результат завжди вимагає фінансових вкладень, часу і терпіння.

Як краще пофарбувати машину

Якщо ви задалися питанням, як самостійно пофарбувати машину, досконально його вивчіть. Якщо досвід виконання таких робіт є, додаткова актуальна інформація ніколи не буде зайвою.

Звичайно, фарбування авто для новачків – складний процес. Суворе дотримання інструкцій до використання матеріалів, послідовність дій допоможуть якісно виконати роботу.