Правильне шпаклювання кузова: підготовка і послідовність робіт

Шпаклювання авто

Більшість автовласників з особливою любов’ю ставляться до своїх транспортних засобів. Вони прагнуть експлуатувати їх так, щоб підтримувати їх відмінний стан. Однак яке б увагу не приділялося авто, все одно не вийде попередити виникнення подряпин, невеликих вм’ятин.

З дрібними неприємностями доводиться стикатися при різних обставинах:

 • в разі невдалого паркування;
 • при наїзді на бордюр, паркан, інші об’єкти;
 • в результаті зіткнення з іншим автомобілем;
 • при попаданні щебеню, що вилітає з-під коліс зустрічних транспортних засобів.

Отже, оскільки попередити пошкодження поверхні кузова, навряд чи вийде, рекомендується заздалегідь розібратися в правилах шпаклювання автомобіля. Безумовно, можна довірити виконання таких робіт майстрам, але за такі послуги доведеться нести додаткові витрати. Краще все-таки опанувати нові навички і виконати такі роботи самостійно.

Підготовка авто

Спочатку рекомендується визначити «фронт» проведення подальших робіт. Візуальна оцінка дозволяє зорієнтуватися, наскільки серйозно пошкоджено кузов.

Далі проводять підготовчу роботу, яка передбачає виконання таких послідовних дій:

 • транспортний засіб ретельно миють;
 • роблять паузу, щоб поверхня змогла повністю висохнути;
 • всю поверхню обробляють знежирюючим розчином;
 • ще раз візуально оглядають поверхню, оскільки після проведення попередніх дій можуть проявитися і інші пошкодження.

Далі перш ніж приступити до нанесення шпаклівки, виконують ще й такі дії:

 • поверхню за допомогою грубих абразивних засобів ретельно шліфують, щоб прибрати стару фарбу і місця, які зазнали корозії;
 • очищають від пилу;
 • пластикові і металеві поверхні знежирюють (якщо проігнорувати таку рекомендацію, вся нанесена шпаклівка згодом просто може відшаруватися);
 • ділянки, які зазнали корозії, обробляють кислотним грунтом або спеціальним перетворювачем іржі.

Процедура зачистки буде проведена максимально ефективно, якщо скористатися спеціальною щіткою або наждачним папером. Навмисно прискорюватися, жертвуючи якістю виконання завдань, не рекомендується, оскільки поспішність може привести до небажаного результату, доведеться проводити ремонтні роботи повторно.

Шпаклювання авто

Процес шпатлювання авто

Не секрет, що з правилами шпаклювання автомобіля знайомі далеко не всі автовласники. Незважаючи на те, що такий процес не можна віднести до категорії дуже складних, називати і вважати його легким теж не можна.

Важливо спочатку вибрати день, коли можна скористатися достатньою кількістю вільного часу. Ця процедура точно відніме не кілька хвилин, а кілька годин, оскільки спочатку проводиться підготовча робота, а тільки після неї приступають до шпатлювання.

Попередньо необхідно потурбуватися про придбання всіх необхідних матеріалів та інструментів. Після придбання шпаклівки рекомендується ознайомитися з інструкцією, в якій виробник чітко вказує, як і в якому співвідношенні вона розлучається з затверджувачем.

Мити поверхню кузова можна водою. Однак досвідчені фахівці рекомендують використовувати ще й додаткові кошти, в якості яких виступають спирт або розчинник, що забезпечують максимально ефективну очистку.

Після очищення пропонується озброїтися абразивом P220-240, який наносять на поверхню кузова за допомогою спеціальної машинки. Безумовно, можна і в ручному режимі орудувати наждачкою, однак при використанні спеціальних пристроїв і результат буде набагато кращим, і швидкість виконання завдань в кілька разів збільшиться.

Шлифовочной машинкою потрібно ретельно опрацювати всі виявлені дефекти:

 • подряпини;
 • відколи.

Дуже важливо усунути всі гострі кути, при відсутності яких накладати шпаклівку буде набагато простіше. Після обробки наждачним папером поверхню піддають знежирення. Тільки після цього можна приступити до накладання шпаклівки.

Шпаклівку обов’язково змішують з затверджувачем, строго дотримуючись вказівок виробника. Перед нанесенням складу ретельно розмішують, щоб виключити наявність грудочок, дуже важливо домогтися однорідності.

Після змішування шпаклівки з затверджувачем отриманий склад відразу ж наносять на пошкоджені ділянки. Оскільки підготовлений склад дуже швидко твердне, його готують в невеликих кількостях і наносять в декілька прийомів.

Після нанесення шпаклівки всі ділянки шліфують абразивом Р120, а потім обробляють наждачним папером. Далі повторно наносять шпаклівку вже за допомогою гумового шпателя. Ця процедура дозволяє закрити всі пори.

Тепер необхідно зробити паузу, щоб нанесена шпаклівка змогла добре висохнути. По закінченню деякого часу поверхню шліфують, усувають всі виявлені нерівності, щоб домогтися правильних обрисів.

На завершення поверхню знежирюють і грунтують, щоб можна було проводити фарбування.

Шпаклювання авто

Можливі дефекти

Якщо проігнорувати рекомендації, проявити зайву поспішність, згодом на відремонтованій поверхні можуть виникнути плями, які погіршують зовнішню естетику кузова. Змиритися з таким непривабливим видом, безумовно, нікому не захочеться, тому автовласники будуть змушені повторно проводити такі роботи.

Плями на поверхні можуть виникати, якщо було порушено співвідношення затверджувача і шпаклівки, а також в тих випадках, коли склад був погано замішаний.

Також дефекти можуть проявлятися, якщо шпаклювальна маса залишилася зволоженою, не встигла добре висохнути через підвищеної вологості повітря або внесення до складу малої кількості затверджувача.

Фахівці звертають увагу на те, що шпаклівка повинна обов’язково добре висохнути, оскільки після висихання вона трохи просідає. Якщо нанести фарбу на непросохлу шпаклівку, на поверхні будуть проявлятися вм’ятини.

Як дефектів при ігноруванні рекомендацій можуть виступати подряпини на грунті, що виникають при неправильному виборі абразиву.

Отже, отримати відмінний результат можна тільки в тих випадках, коли всі роботи будуть проводитися з суворим дотриманням всіх вимог, що висуваються до таких видів робіт.