Як заправити машину на заправці

З питанням, як правильно заправляти автомобіль, краще розібратися до того, як ви приїдете на АЗС. Відсутність знань і досвіду часто призводить до неприємних ситуацій. Наприклад, залитий бензин не тієї марки або в баку забутий шланг. Звичайно, процедуру заправка автомобіля можна доручити працівникам заправки, але ви повинні бути абсолютно впевнені в правильності їх дій і контролювати процес. А якщо заправників немає? Як часто і яким бензином краще заправляти автомобіль? Яким АЗС віддати перевагу? Про все по порядку.

Як заправити машину на заправці

Стежимо за індикатором рівня палива в баку

На приладовій панелі будь-якого автомобіля вбудований такий датчик. Миготлива лампочка сигналізує, що в баку залишилося менше 10 л палива. Опускання великої стрілки в «червону зону» – тривожний сигнал. Це означає, що в баку залишилося 5-6 л бензину, а повного його спустошення допустити не можна. Пояснень цьому, як мінімум, два:

  • ви можете не доїхати до пункту призначення, зупинитися в абсолютно непередбаченому для цього місці;
  • при малому рівні бензину датчик може вийти з ладу.
індикатор рівня палива в баку

Оперативно поповнити запаси пального необхідно, коли індикаторна стрілка знаходиться в невеликому проміжку до «червоної зони».

Підходьте до вибору АЗС відповідально

Доцільно вибрати заправну станцію, де ви будете обслуговуватися регулярно. Що враховувати при виборі:

  • ціна і якість палива;
  • відгуки досвідчених водіїв;
  • власні враження.

Не пошкодуйте часу, щоб порівняти цінові пропозиції АЗС. Невиправдано завищена вартість палива ніяк не впливає на його якість. Знижені ціни теж викликають питання – хто ж працює собі в збиток? Значить, велика ймовірність того, що бензин розбавлений. Таке паливо – пряма загроза для функціональності вашої машини. Золота середина в цінових пропозиціях – правильний варіант.

Стаття в тему: Який бензин краще – 92-й або 95-й?

Кожен водій, навіть з величезним досвідом, завжди висловлює свою суб’єктивну думку. Воно варте уваги, але перевірити його ви можете тільки після того, як скористалися послугами певної заправки. Власні враження, а точніше «поведінку» вашого автомобіля – головний показник правильності вибору.

Як краще заправляти машину: частота заправок і вид палива

Питання, як краще заправляти машину, а точніше як часто це потрібно робити, не має однозначної відповіді. Інтенсивність і умови експлуатації транспортного засобу, модель, технічний стан – це тільки основні чинники, які безпосередньо впливають на витрату палива.

Як краще заправляти машину

Щодо вибору марки бензину варто дотримуватися рекомендацій виробників. При відсутності інструкції цю інформацію завжди можна уточнити на офіційному сайті. При виборі марки бензину потрібно обов’язково враховувати конструкційні особливості двигуна.

Як правильно заправляти машину на заправці: алгоритм дій

При вивченні питання, як заправити авто на заправці, інформація про послідовність дій буде цікава всім: новачкам, тим, хто не впевнений у власних силах, та й досвідчені автовласники зайвий раз зможуть переконатися в правильності своїх дій.

Як правильно заправляти машину

Пам’ятка, як правильно заправляти машину на заправці, яка в якості палива використовує бензин чи дизельне паливо:

  1. Розташування лючка бензобака визначає сторону під’їзду до заправки.
  2. Правильно під’їхати до колонки з потрібним типом палива.
  3. Замовити в касі необхідну кількість палива і оплатити покупку. У разі, коли ви не знаєте, скільки потрібно, краще замовити повний бак. Заправні пістолети автоматично припиняють подачу палива при заповненні бака, а система АЗС прорахує фактичний обсяг.
  4. Вставити пістолет в горловину бензобака і залити пальне.
  5. Вийняти заправний пістолет і повернути його на колишнє місце.

Пам’ятка, як заправитися на заправці газом, має невеликі відмінності. На АЗС необхідно переконатися в справності всіх вузлів ГБО. Під час подачі газу неприпустимо качати балон. Система автоматично перекриває подачу палива при заповненні ємності.

Головна рекомендація з питання, як правильно заправити машину на АЗС, – не поспішати. Дотримуйтесь запропонованого алгоритму і вибирайте заправки з хорошою репутацією.