Що таке кліренс автомобіля: значення, способи визначення, регулювання

Що таке кліренс автомобіля

Слово «clearance» перекладається з англійської як «дорожній просвіт». Відстань між поверхнею дороги і найнижчою точкою центральній частині авто – відповідь на питання – кліренс що це таке в машині. Друге його назва – дорожній просвіт. Це одна з характеристик прохідності автомобіля.

Що таке кліренс автомобіля і чим він вимірюється

У водійському середовищі часто вживаються фрази «висока посадка машини” або “низька посадка машини». Чому так важливо враховувати кліренс у авто? Цей показник визначає допустиму висоту перешкоди, яку апарат може подолати машина без ризику пошкодження функціональних вузлів.

Читайте також: Гальмівна рідина – Як часто міняти

Для початківців автомобілістів важливо розібратися з питаннями, що таке кліренс автомобіля і чим він вимірюється? Дорожній просвіт – зрозуміла формулювання, але необхідно визначити центральну частину машини. Фактично, це прямокутник з наступними параметрами:

 • довжина відповідає довжині машини;
 • ширина дорівнює відстані між внутрішніми поверхнями коліс за мінусом 20 см;
 • деталі тюнінга (бризковики, обважування) в розрахунок не приймаються.

Тепер необхідно визначити саму виступаючу точку центральній частині авто. Це не просто. У нижній частині машини розташовано безліч конструкцій: вихлопна система, бак, деталі моторного відсіку та інші. Краще знайти кілька самих виступаючих точок.

Замір відстані від знайденої точки до поверхні дасть відповідь на питання, що таке кліренс, а точніше чому він дорівнює.

Що таке кліренс автомобіля

Як виміряти кліренс

Знати величину дорожнього просвіту у власного авто дуже важливо. Цей показник необхідний для оцінки прохідності машини при можливих перешкодах на дорозі. Виконання простих правил забезпечить точність вимірів:

 • У машині не повинно бути зайвих вантажів.
 • Неприпустимо присутність в салоні пасажирів.
 • Заправити транспортний засіб відповідає всім необхідним технічним рідинами.
 • Поставити машину на оглядову яму (рампи повинні бути рівними).
 • Виміряти тиск в шинах і накачати і рекомендованих інструкцією показників.
 • Відстань від критично виступаючих точок центральної поверхні днища до поверхні виміряти лінійкою або рулеткою.
 • Обов’язкові виміри під осями, переднім бампером і картером (захист від пробоїн не враховується).

Досвідчені водії не рекомендують орієнтуватися на усереднене значення.

Читайте також: Правильне шпаклювання кузова: підготовка і послідовність робіт

Який буває дорожній просвіт

Будь-яка марка автомобіля адаптована під певні умови експлуатації. Тому важливо розуміти не тільки, то таке кліренс автомобіля, але і які його числові значення для різних груп транспортних засобів:

 • позашляховики – від 210 мм;
 • кросовери – 170 – 210 мм;
 • легкові – 130 170 мм.

Автовиробники надають ці дані. Автомобілі з низьким кліренсом мають відмінну прохідність на хороших дорогах. Машини з нормальним кліренсом долають можливі перешкоди, які виникають на невідремонтованих або неочищених від снігу трасах. Авто з високим кліренсом пристосовані для їзди по бездоріжжю.

Чи можна змінити кліренс

Вивчаючи питання, що таке дорожній просвіт, потрібно відзначити, що він не є визначальним для прохідності машини. Важливо враховувати й інші параметри:

 • габарити транспортного засобу;
 • довжину колісної бази;
 • розташування центру маси.

Багато автовиробників свідомо роблять кліренс невеликим, якщо авто призначене для рівних доріг. Відстань під днищем збільшує опір повітря, що тягне за собою більший витрата палива. Самостійне збільшення кліренсу не кращим чином впливає на керованість машини.

Читайте також: Що таке круїз-контроль

Існує ряд способів збільшити дорожній просвіт. Якщо ви прийняли таке рішення, для виконання робіт краще звернутися за допомогою до фахівців. В крайньому випадку, отримати професійну консультацію.

Вникаючи в питання, що таке кліренс в авто, важливо розуміти, що це величина непостійна. Згодом ресорні пружини слабшають, автомобіль «просідає», величина дорожнього просвіту знижується. З цієї причини періодично потрібно перевіряти показники кліренсу і регулювати його.