Як правильно зберігати шини

Особиста безпека водія вимагає сезонної заміни гуми. Питання, як правильно зберігати автомобільні шини, завжди актуальний. На жаль, ціни на них не відрізняються демократичністю. Від умов зберігання безпосередньо залежить термін служби шин і їх функціональні можливості.

Як правильно зберігати шини

Зберігання «взуття» для авто: загальні принципи

Головне правило – шини не можна зберігати в приміщеннях, які для цього не пристосовані. Фактори, які надають згубну дію на гумову «взуття» автомобіля:

  • висока вологість;
  • ультрафіолет;
  • висока температура;
  • бруд.

Тривала дія цих факторів викликає «старіння» гуми. Вона покривається мікротріщинами і втрачає еластичність. Такі шини не придатні для використання. Вони не зможуть забезпечити надійне зчеплення з поверхнею дороги, що призведе до втрати стійкості транспортного засобу.

Стаття в тему: Які види зимової гуми краще

Для зберігання коліс ідеально підійде сухе темне приміщення з хорошою вентиляцією і надійним захистом від сонця. Оптимальна температура повітря 15-25 ° С.

Кілька загальних рекомендацій, як правильно зберігати шини:

  • ретельно очистити від бруду;
  • обробити спеціальним захисним складом;
  • нанести маркування;
  • здути шину приблизно на половину, щоб знизити тиск.

Маркування допомагає повернути колеса на «рідні» місця або поміняти їх місцями (доцільно для рівномірності зносу). Існують специфічні правила зберігання сезонних шин, з дисками і без них.

Як правильно зберігати шини з дисками

Накачані колеса рекомендують зберігати в зборі. Це повністю виключає попадання вологи і пилу на внутрішню поверхню шини. Такий спосіб полегшує процедуру заміни – немає необхідності в процедурі перебортіровкі. При вирішенні завдання, як правильно зберігати шини на дисках, важливо знати прийнятні варіанти положення коліс. Їх два:

  • Підвісити на гачки або спеціальні петлі.
  • Скласти в стопки по 2. Кожні 1-2 місяці верхні і нижні колеса необхідно міняти місцями.

Ці способи виключають деформацію гуми, тому що основне навантаження припадає на диск.

Зберігання шин без дисків

Вертикальне положення шин без дисків при зберіганні оптимально. З цією метою використовують спеціальні стелажі, полиці. Необхідно розмістити шини так, щоб вони щільно не стикалися один з одним. Раз на місяць бажано прокручувати кожне колесо для зниження навантаження на певних ділянку.

Читайте також: Полірування фар своїми руками або як полірувати фари правильно

У середовищі автомобілістів часто обговорюється питання, як правильно зберігати шини без дисків на балконі. Це не найкращий варіант, але вихід є. Помістити шини в спеціальні чохли, щоб захистити їх від сонця і розмістити максимально вертикально, притуливши до стіни або певних предметів (це за умови, що немає можливості встановити стелаж).

Як правильно зберігати зимові шини

Як правильно зберігати зимові шини

Вивчаючи питання, як правильно зберігати зимові шини, важливо врахувати властивості матеріалу, з яких вони виготовлені. Гума для зими м’якша, тому зимові шини краще зберігати на дисках. Ретельне очищення поверхні перед зберіганням – ще одна важлива умова. Зимові протектори глибші. Вкрай небажано вплив високої температури.

Особливості зберігання літніх шин

Правила зберігання літньої «взуття» для авто в цілому відповідають загальним рекомендаціям. Такі шини теж доцільно упакувати. Використовувати для цього матеріали, які пропускають повітря. Щоб уникнути тріщин зберігати в теплому приміщенні.

Читайте також: Як пригнати авто з Європи

Професійне зберігання шин з використанням послуг автосервісів, шинних центрів – теж відмінний варіант.