Все про чіп тюнінг – Як чіпувати двигун?

Для поліпшення потужності двигуна та інших експлуатаційних характеристик зовсім не обов’язково купувати новий автомобіль. Чіп-тюнінг – найдоступніший і популярний спосіб. Вивчивши інформацію, як чіпувати двигун, всі роботи можна виконати самостійно.

чіп тюнінг

Чи варто чіпувати двигун

На це питання немає єдиної думки. Деякі автомобілісти вважають, що чіповка двигуна це доля молоді, і така «доопрацювання» системи силового агрегату проводиться з метою участі у вуличних гонках.

Читайте також: Топ програм для діагностики авто – Сканер ELM327

Чіп-тюнінг виник в 90-і роки в Європі. За допомогою спеціальних електронних блоків поліпшуються експлуатаційні характеристики двигуна без зміни його механічної конструкції. Виникає резонне питання, як удосконалення відіб’ється на довговічності автомобіля?

Потужність для автовиробників не є основним критерієм. Її параметри закладаються під Європейські стандарти (від кількості викидів безпосередньо залежить величина податків). З цієї причини можливості силового агрегату рідко використовуються на 100%. Чіповка допомагає використовувати його резерви без шкоди для транспортного засобу.

Чи варто чіпувати двигун

Виробники автомобілів завжди для підстраховки залишають в запасі 20-30 «конячок» і орієнтуються на усереднені характеристики. Це цілком зрозуміло:

 • широке коло споживачів;
 • різні умови експлуатації;
 • відмінності в якості палива.

Автовласники добре знають, що при внесенні самостійних змін у конструкцію заводського вироби можна позбутися гарантійного обслуговування. Швидкість і потужність машини визначається рамками законодавства. Тому і виникає питання, чи варто чіпувати двигун? Всі ці обставини потрібно враховувати до проведення процедури.

Що таке чіповка двигуна

Відповідь на це питання дає сам термін «чіп-тюнінг». У перекладі з англійської частини слова позначають «мікросхема» і «настройка». Якщо коротко відповісти, як чіпануть двигун, – змінити заводські параметри в електронному блоці управління (ЕБУ) і повністю розкрити потенціал двигуна.

Що таке чіповка двигуна

Для проведення «перечіповкі» необхідно добре знати конструкційні особливості силового агрегату, його слабкі сторони, розуміти принцип роботи, знати резервні можливості. Коригування налаштувань зачіпає такі системи двигуна:

 • подачі палива;
 • запалювання;
 • обмежувача обертів;
 • токсичності.

Читайте також: Як правильно помити двигун автомобіля

Кілька аргументів, що дає чіповка двигуна:

 • збільшення потужності бензинових двигунів на 5-10%, дизелів – на 20-30% відбувається за рахунок збільшення ККД згоряння палива (для поддувних моделей 25-30% і вище);
 • зростання крутного моменту;
 • водій рідше перемикає передачі;
 • зростає маневреність;
 • знижується витрата палива (у автомобіля з’являється можливість набирати швидкість з будь-яких оборотів).

Якщо вам вдалося правильно прочіповать двигун, не варто турбуватися про його ресурсі. Доопрацювання ніяк на це не відіб’ється, тому що знижується рівень навантажень при запуску двигуна, виконанні маневрів, гальмуванні.

Чіп-тюнінг: як це робиться, основні способи

Варіантів, як чіпувати автомобіль, два: установка чіп-боксу і перепрошивка. Перший спосіб більш простий і доступний навіть новачкам. Необхідно розібратися з особливостями двигуна вашого авто і підібрати відповідну модель обладнання.

чіп бокс

Чіп-бокс легко підключається до ЕБУ і самостійно коригує його роботу. При необхідності обладнання легко демонтується, а заводські настройки блоку управління автоматично повертаються. Але чи варто довіряти чіп-боксів? Думки з цього приводу діаметрально протилежні.

Перепрошивка ЕБУ

Вивчення питання, чіп-тюнінг, як це робиться, вимагає більшого часу і зусиль. Для реалізації перепрошивки на практиці знадобиться наступне обладнання:

 • офіційний варіант прошивки з гарантією якості;
 • ноутбук з відповідним програмним забезпеченням (його можливості повинні забезпечити роботу програматора і самої прошивки);
 • програматор (саме цей прилад буде виконувати перепрошивку);
 • адаптери для з’єднання з ЕБУ.

Для машин старого зразка додатково знадобиться мікросхема з певними параметрами і панель для неї, інструменти (паяльник, ключі, Бокоріз і інші).

Перепрошивка ЕБУ

Подальший алгоритм дій:

 1. Перевірити справність мотора.
 2. Підготувати робоче місце з вільним доступом до мережі.
 3. Встановити ноутбук з підготовленими програмами.
 4. Приєднати до ноутбука програматор.
 5. З’єднати колодку адаптера з діагностичним портом.
 6. Запустити ноутбук.
 7. Включити запалювання.
 8. Запустити Flasher для виявлення і усунення помилок.
 9. Після видалення помилок запустити файл з новою прошивкою.
 10. Почекати закінчення установки, відключити запалювання, почекати 5 хвилин.
 11. Включити запалювання, запустити Flasher, перевірити настройки. Якщо помилок не виявлено, прошивка завершена. При їх виявленні процедуру потрібно повторити.

У старих моделей машин чіп-тюнінг двигуна внутрішнього згоряння починається з заміни мікросхеми в ЕБУ.

Читайте також: Причини перегріву двигуна

Після чіп-тюнінгу вузла управління необхідно перевірити працездатність двигуна.

чіп тюнінг двигуна

Використовувати резервні можливості силового агрегату можна і потрібно. Необхідно розібратися, що таке чіповка двигуна, вивчити її можливі способи і згідно рекомендованого алгоритму виконати необхідні дії.