«Права в смартфоні» стали офіційним документом. Як ними скористатися?

«Права в смартфоне» стали официальным документом. Как ими воспользоваться? Новини

Мобільний додаток «Дія», розроблене Міністерством цифровий трансформації України, починаючи з грудня 2019 року пройшло перевірку громадянами країни, в тому числі і водіями. Далеко не всім вдалося стати «тестувальником». Користувачів залучали поступово і тільки з 30 січня 2020 року додаток стало доступно всім.

Що являє собою «Дія»? Це новий мобільний додаток, яке зберігає електронні копії ваших документів, таких як паспорт, посвідчення водія, свідоцтво про реєстрацію авто. Ці електронні копії є повноцінним аналогом друкованих документів, їх можна і потрібно використовувати для посвідчення особи, прав. Розробники обіцяють, що з часом перелік документів буде розширено.

Читайте також: Автоматичний облік сплачених штрафів: як не позбутися автомобіля

Щоб авторизуватися в додатку «Дія» необхідно скористатися Bank-ID (підтримуються сервіси «Monobank» і «ПриватБанк»). Далі потрібно встановити ваш персональний чотиризначний код доступу. Також можливий вхід за відбитком пальця, якщо мобільний пристрій підтримує цю функцію. Останній спосіб значно економить час авторизації.

Всередині програми є кілька вкладок. Одна з них – водійське посвідчення. Серед всіх документів ви побачите його, якщо воно було зареєстровано в електронному реєстрі та має цифрове фото. Якщо ж ви є водієм, але при цьому ваших документів немає в додатку або замість фото буде замінено на сірий прямокутник, то, найімовірніше, доведеться замінити водійське посвідчення на документ нового зразка.

Щоб пред’явити посвідчення поліцейського, потрібно авторизуватися в програмі, натиснути на відповідний документ, після натискання замість нього з’явиться QR-код. Цей код за допомогою спеціального пристрою сканується патрульним, таким чином і відбувається перевірка справжності посвідчення водія.

Читайте також: Карта електрозаправок в Україні

Наступна вкладка – свідоцтво про реєстрацію авто. У додатку «Дія», зрозуміло, будуть відображатися тільки офіційно зареєстровані автомобілі. На цій вкладці ви зможете знайти загальні дані про вашу машину, а також розширену інформацію. Аналогічно при торканні «віртуального технічного паспорта» відображається QR-код, який використовується для звірки даних.

Існує ще одна вкладка з довідкою і каналом зв’язку з співробітниками підтримки. Додаток «Дія» постійно розвивається і вдосконалюється. Згодом користувачі матимуть доступ до більшої кількості вкладок – електронних версій документів.

Які нюанси потрібно знати власникам електронних документів? Вони офіційні на державному рівні, співробітники поліції не мають права вимагати у водія друковані оригінали. Важливо знати! Щоб користуватися додатком «Дія», необхідний мобільний інтернет (мінімум 3G) або Wi-Fi. Якщо у вас немає доступу до інтернету або рівень сигналу E або 2G, то відкрити документи вам не вдасться. В цьому випадку поліція може вимагати оригінали. Також потрібно стежити за рівнем заряду вашого мобільного пристрій. Майте при собі автомобільну зарядку або Power Bank.

Читайте також: Рейтинг автомобільних акумуляторів

Сьогодні завдяки додатку «Дія» можна використовувати електронні права для пред’явлення поліції, посвідчення особи. Але для реєстраційних операцій з авто, а також в разі, якщо з якої-небудь причини ви не можете показати документи в смартфоні, необхідно мати при собі друковані оригінали. Тому не викидайте їх і не кладіть в довгий ящик.

Додаток «Дія» абсолютно безкоштовно. Його можна скачати в Play Market (для користувачів ОС Android) або в App Store (для власників iOs), для цього потрібно ввести в пошуковому рядку ключове слово «Дія».

Оцініть статтю
Автомобільний портал auto-blog.com.ua
Додати коментар