Автоматичний облік сплачених штрафів: як не позбутися автомобіля

Процедура сплати штрафів за порушення ПДР спростилася. Автоматичний облік внесених платежів введений в середині липня минулого року. Водіям вже не потрібно йти в ДАІ, щоб надати квитанцію про оплату. При проведенні фінансової операції через банк, інформація автоматично потрапляє в базу даних автоінспекції. У цієї системи є плюси і мінуси.

Автоматичний облік сплачених штрафів: як не позбутися автомобіля

Квитанцію про штраф потрібно заповнювати правильно

Оперативність – головне достоїнство нової системи, і воно не єдине. При цьому за час роботи автоматичного обліку штрафів виникло чимало неприємних ситуацій. Чому? На що слід звернути увагу власникам транспортних засобів?

Алгоритм роботи Національної автоматизованої інформаційної системи (НАІС):

  1. Заповнити електронну форму платіжної квитанції.
  2. Ретельно перевірити правильність внесених даних.
  3. Перевірити інформацію про погашення штрафу.

На перший погляд, нічого складного, але, на жаль, пункт 2 і 3 деякі водії просто ігнорують. Що з цього виходить на практиці?

При наявності помилок в квитанції система її не приймає. Відповідно, інформації про оплату штрафу в ДАІ немає, а водій вважається боржником.

При відсутності платежу протягом 15 днів (цей час встановлено законодавством на погашення штрафу) працівники автоінспекції передають справу до Державної виконавчої служби. Її завдання – стягнути штраф в примусовому порядку. У повноваження органу влади входить вилучення автомобіля і приміщення його на штрафмайданчик.

Інформацію про погашення штрафу потрібно перевіряти

Щоб уникнути неприємних ситуацій після сплати штрафу через НАІС потрібно уточнити її в ДАІ. Для цього:

  • зателефонувати або під’їхати в будь-яке відділення автоінспекції (час проживання і місце порушення ПДР значення не мають);
  • зв’язатися з інспектором адмінпрактики (зробити це через чергового);
  • тільки представники служби адмінпрактики можуть надати інформацію про заборгованість водія або її відсутності.

Що робити, якщо штраф сплачено, а водій залишається в списку боржників? В цьому випадку доведеться їхати в ДАІ і особисто надавати квитанцію про оплату. Уточнити, чому сталася помилка, щоб в майбутньому її не повторювати.