Як знизити витрату палива – 5 практичних порад

Витрати на бензин сильно «б’ють» по бюджету? У власників транспортних засобів є, як мінімум, два виходи: користуватися послугами міського транспорту або шукати ефективні способи, як знизити витрату палива. Якщо ви людина діяльна і не звикли відступати, другий варіант ваш.

Як можна зменшити витрату палива

Пошук способів вирішення зазначеної проблеми починається з відповіді на питання: «Чому авто споживає багато бензину?». Автовиробники завжди вказують, скільки пального необхідно машині для подолання 100 км. Це одна з характеристик будь-якої марки.

Як можна зменшити витрату палива

Номінальна потужність, особливості двигуна, комплектація і маса інших чинників визначають витрата бензину. Досвідчені автовласники добре знають, що новий автомобіль споживає пального більше заявленого в документації. Цьому є логічне пояснення – тестування проводиться в самому економічному режимі водіння: рівномірний рух по трасі зі швидкістю 90 км / ч. Це потрібно враховувати, але не сприймати даний факт, як основну причину перевитрати або звинувачувати в несумлінності автовиробників.

Читайте також: Як заправити машину на заправці

Існує кілька десятків причин, які викликають перевитрату палива. Їх можна розділити на 2 групи:

  • несправності;
  • стиль водіння.

Аналіз стилю водіння і умов експлуатації автомобіля – відправна точка у вирішенні питання, як знизити витрату палива автомобіля. Повна діагностика доцільна за умови, що ваша машина «з’їдає» бензину на 3-5 л більше норми при допустимому стилі водіння і відсутності явних несправностей.

Як скоротити витрату палива на автомобілі: 5 практичних порад

Як скоротити витрату палива на автомобілі

Рекомендацій «бувалих», як можна зменшити витрату палива, величезна кількість. Не дивуйтеся, якщо вам порадять менше їздити. Корисність такої інформації сумнівна, тому користуйтеся експертною думкою. ТОП-5 найбільш «вигідних» способів:

  1. Відмовтеся від агресивного стилю водіння.

Витрата бензину максимально наближається до норми, якщо ви їздите без ривків, різких гальмувань. При розгоні авто до 60 км / год і перехід з 1-й передачі на 4-ю мотор використовує бензину в 1,5 рази більше, ніж при рівномірному русі зі швидкістю 90 км / ч. Правильний розгін швидкий і плавний.

  1. Використовуйте якісне паливо.

Завжди дотримуйтесь рекомендацій виробників. При заявленому 95 бензині не потрібно експериментувати з 92, нібито для економії коштів. Для забезпечення номінальної потужності двигуна витрата пального збільшиться на 15-20%. Ось і вся «економія».

Читайте також: Який бензин краще – 92-й або 95-й

Звичайно, є спеціальні присадки, які допомагають знизити витрату бензину на 15-20%. Їх використання призводить до швидкого зносу силового агрегату і не є вирішенням питання, як зменшити витрату палива на автомобілі.

  1. Своєчасна заміна фільтрів і свічок.

Паливний фільтр необхідно міняти через кожні 20-30 тис. Км пробігу, повітряний – через 10-15. Функціональність свічок розжарювання розрахована на 15 тис. Км. Вони можуть прослужити набагато довше (до 50 тис. Км), тому потрібно кожен місяць контролювати їх стан. При заміні використовувати «рідні» моделі.

  1. Покращуйте аеродинаміку.

Чим нижче коефіцієнт опору авто, тим нижче енерговитрати. Відкриті вікна, додатковий багажник, конструкція гальмівних дисків – всі ці фактори погіршують аеродинамічні властивості машини. Це потрібно враховувати при вирішенні питання, як скоротити витрату палива на автомобілі.

  1. Контролюйте стан електричної частини.

У разі, коли електроніка фіксує низький рівень зарядки (при зношеному акумуляторі), в двигун завжди подається більше палива.

Одночасне включення декількох енергоємних приладів (фари, кондиціонер, колонки) теж призводить до більш інтенсивної роботи силового агрегату, навіть якщо акумулятор абсолютно новий.

Читайте також: Як вибрати акумулятор для автомобіля 2020 – Загальні правила

Щомісяця необхідно перевіряти функціональність електричних датчиків, 1 раз в 3-4 місяці – датчиків двигуна.

Відповідей, як знизити витрату палива автомобіля, набагато більше. Виконання даних рекомендацій – простий і доступний спосіб економії.