Як вибрати акумулятор

как выбрать аккумулятор Корисні поради

Із заміною акумуляторної батареї (АКБ, акумулятора) рано чи пізно стикаються всі автовласники. Завжди актуальним залишається питання, як вибрати акумулятор? Існують різні типи пристроїв. Кожна модель має певні технічні характеристики. Якому виробнику віддати перевагу? Відповіді на ці питання в нашій статті.

Як вибрати акумулятор

Загальні правила

Відправна точка в вирішенні питання, який акумулятор краще вибрати для автомобіля, – знайомство з рекомендаціями автовиробника, вивчення характеристик «рідного» пристрою.

Перед покупкою акумулятор необхідно перевірити. Рекомендації з цього приводу – окрема тема.

Довговічність пристрою і ефективність його роботи залежить від суворого виконання правил експлуатації і обслуговування.

Який акумулятор вибрати

Ключові технічні характеристики визначають правильність вибору акумулятора.

Який акумулятор вибрати

Необхідність в обслуговуванні

За цим параметром все акумуляторні батареї діляться на три групи:

 • обслуговуються – конструкція передбачає регулярне доливання дистильованої води;
 • малообслуговувані – заливка дистиляту проводиться 1 раз в півроку (рік);
 • необслуговувані – не вимагають ніяких маніпуляцій з рідиною.

Перший тип пристроїв поступово відходить в історію. Вони дешеві, довго зберігаються в сухому місці. Технічні характеристики обслуговуваних акумуляторів не здатні задовольнити потреби сучасних марок авто.

Читайте також: Рейтинг автомобільних акумуляторів 2020 на ринку України

Малообслуговуваних моделі – більш пізніше винахід. Термін служби пристроїв близько 5 років. Для автомобілів з середнім рівнем енерговитрат це цілком прийнятний варіант.

Необслуговувані моделі – найпередовіші. Якщо ви не знаєте, який акумулятор вибрати, це безпрограшний варіант. Акумулятори цього типу прекрасно адаптовані для міста, бездоріжжя, тривалих і коротких поїздок.

Ємність

Важливо знати, яка кількість енергії здатна накопичити батарея, щоб видати певний заряд за одиницю часу. Ємність АКБ вимірюється в ампер / годинах. Чим вона вища, тим більше пусків силового агрегату може виконати водій. При виборі ємності необхідно враховувати тип пристрою (традиційний, кальцієвий, AGM, гелевий та інші), об’єм двигуна, наявність додаткових джерел споживання енергії.

Як вибрати акумулятор

Загальні закономірності обсягу бензинового двигуна (в л) і ємності АКБ (в А / ч):

 • менше 1,6 – 44;
 • 1,6 – 2,5 – 55 – 60;
 • 2,5 – 3,5 – 62 – 66;
 • 3,5 і більше – не менше 70.

Для дизельних силових агрегатів до цих показників потрібно додати ще 10 – 20 А / ч. При виборі ємності акумулятора можна керуватися правилом «Чим більше, тим краще». Використання АКБ з ємністю вище рекомендованої призведе до зниження терміну служби пристрою, а його робота буде неефективною.

Пусковий струм

Фахівці цю характеристику вважають більш значущою, ніж ємність батареї. Які параметри характеризують пусковий струм? Це максимальна величина електричного розряду, виданого за одиницю часу (10 – 30 с) при температурі 18 ° С.

Оптимальне значення пускового струму завжди вказується для конкретної марки автомобіля. Загальне правило – чим масивніше авто, тим вище повинен бути пусковий струм. При використанні АКБ з показника нижче рекомендованих в холодну пору року мотор просто не запуститься.

Розміри

Під капотом автомобіля для акумулятора передбачено посадочне гніздо з опорною пластиною. Її параметри повинні відповідати таким у АКБ. Важливо врахувати наявність спеціальних пазів, виступів, передбачених для фіксування пристрою.

Як вибрати акумулятор для автомобіля

При вирішенні питання, який акумулятор вибрати, його зовнішні розміри, конфігурацію потрібно враховувати обов’язково. В іншому випадку ви просто не зможете встановити куплений акумулятор навіть за умови, що інші його характеристики повністю відповідають вимогам. При відсутності технічної документації не полінуйтеся виконати виміри старої батареї.

Кріплення

Європейські виробники для фіксації акумуляторної батареї використовують спеціальні притискні пластини. В азіатських – батарея фіксується планкою (рамкою) зі шпильками. Один з відповідей на питання, який акумулятор вибрати для авто, – з ідентичною кріпильної системою. Надійна фіксація виключає вібрацію і продовжує термін служби пристрою.

Інші важливі характеристики

Грамотний підхід до вибору АКБ передбачає врахування та інших характеристик: особливості розташування клем і їх тип, полярність. Важливо вміти розшифровувати маркування, звернути увагу на зовнішній вигляд пристрою, дату виробництва.

Якої фірми краще акумулятор для автомобіля

Немає однозначної відповіді на це питання. Аналіз інформації, якої фірми краще акумулятор для автомобіля, завжди пов’язаний виробниками, які входять в ТОП. У цьому списку:

 • Mutlu;
 • Varta;
 • Topla;
 • А-mega;
 • Bosch та інші.

Питання, якої фірми вибрати акумулятор для машини, важливий, але не можна забувати, що брендові товари не бувають дешевими.

Якої фірми краще акумулятор для автомобіля

Рішення проблеми, який АКБ вибрати для авто, вимагає знань, досвіду, особливих умінь. Якщо ви не впевнені у власних силах, краще довіритися професіоналам або до найдрібніших деталей вивчити це питання. Будь-яка модель має плюси і мінуси. Важливо, щоб обраний акумулятор відповідав потребам і конструкційним особливостям вашого автомобіля.

Оцініть статтю
Автомобільний портал auto-blog.com.ua
Додати коментар