Вибираємо дзеркало заднього виду

Как выбрать зеркало заднего вида Корисні поради

Будь-якому автовласнику дзеркало заднього виду потрібне як повітря. З його допомогою водій спостерігає ситуацію навколо автомобіля. Без нього досить складно припаркуватися і побачити, що за спиною.

Головні умови збереження життя та здоров’я водія та пасажирів автомобіля під час поїздки – це безпека та уважність на дорозі. Саме для цього дзеркала в автомобілі мають бути обов’язково.

У стандартній автомобільній комплектації йде 2 бічні і 1 заднє салонне дзеркало. За допомогою останнього водій легко контролює ситуацію на дорозі і за авто без необхідності повертати голову відволікаючись від водіння. Важливим моментом у питанні безпеки є контроль сліпих зон, це коли у звичайному дзеркалі можна помітити пішохода або автомобіль.

Широкий вибір автомобільних дзеркал

Влаштування автомобільного дзеркала

дзеркало заднього виду

Конструктивно, як зовнішні, так і внутрішнє дзеркало складається з наступних елементів:

 • корпуси та кронштейна кріплення;
 • механізму регулювання кута нахилу;
 • оптичного елемента;
 • на деяких моделях системи обігріву.

У якісних дзеркал зображення не роздвоюється і спотворюється, максимально правдиво показує форми та відстань до предметів.

Види автомобільних дзеркал

Сьогодні виробник пропонує широкий вибір дзеркал різної форми, величини та з додатковими опціями. У цій статті ми говоритимемо про внутрішні дзеркала. Вони поділяються на дві основні категорії:

 • Звичайні дзеркала – у таких дзеркалах все добре і чітко видно, що картинка має правдиве відображення. Єдиний недолік, це малий кут огляду та непроглядні мертві зони.

дзеркало заднього виду

 • Панорамні дзеркала мають широкий кут огляду, але трохи спотворюють відображення через вигнуту сферичну форму. Перевага їх у тому, що вони добре відображають сліпі зони та весь салон автомобіля.

дзеркало заднього виду

Для ще більшого комфорту панорамні дзеркала встановлюють такі доповнення як:

 • антивідблиск напилення;
 • захисне покриття від засліплення фарами ззаду машин, що їдуть;
 • затемняючий та освітлювальний ефекти;
 • вбудовані дисплей та реєстратор.

Також бувають універсальні дзеркала на затискачі або присоски, моделі для конкретних марок автомобіля. Є спеціальна категорія дзеркал, призначена для огляду сліпих зон, які додатково встановлюються до пристроїв, що вже є.

Вибрати дзеркало заднього виду

Параметри вибору панорамного дзеркала

Купуючи панорамне дзеркало для свого авто, враховуйте наступні нюанси:

 • Підбирайте розмір відповідно до розмірів автомобіля. Безглуздість великого дзеркала як зіпсує зовнішній вигляд, а й завдасть незручності водію, спотворюючи пропорції відображення предметів.
 • Велике панорамне дзеркало заважатиме відкриттю сонячного козирка у невеликій за габаритами машині. Хороше дзеркало не обов’язково багато коштуватиме. Прислухайтеся до порад професіоналів, довіряйте відомим виробникам.
 • Через високі підголівники може бути погіршено огляд панорамного дзеркала.

Перед покупкою дзеркала в машину, уважно вивчіть його характеристики та способи кріплення. Звертайте увагу на форму, дзеркало має виглядати в салоні гармонійно. Потрібен деякий час після встановлення, щоб візуально адаптуватися та звикнути до нового пристрою.

Вибрати панорамне дзеркало

Яке панорамне дзеркало заднього виду вибрати

Дуже часто дорогі брендові дзеркала переоцінюються. Стильні та зручні «панорамки» дуже часто не поступаються іменитим виробникам. За бюджетною ціною можна вибрати серед таких виробників як:

 1. Alca, гарне дзеркало із широким оглядом, підходить для будь-яких автомобілів.
 2. 3R, якісні дзеркала із класичними формами різних розмірів. Є моделі з тонуванням, подвійним дзеркалом та регулюванням додаткової частини.
 3. Kioki, класичні форми з великим кутом огляду. За допомогою присосок для кріплення дзеркало можна закріпити на лобове скло, і користуватися штатним.
 4. Vitol, дзеркало з класичними формами та оптимізованим покриттям. Моделі цих дзеркал представлені в різних розмірах, в більш дорогих версіях є додаткове покриття для зручнішого перегляду салону і дороги за автомобілем.
Широкий вибір панорамних дзеркал

Дзеркало заднього виду 3 в 1

дзеркало заднього виду

Електронне дзеркало заднього виду з монітором та відеореєстратором мають більш високий ціновий діапазон за рахунок більшого комфорту та безпеки для водія. Це вже не просто дзеркало заднього виду, а й відеореєстратор, медіаплеєр, відтворення зображення з камери заднього виду та інші корисні функції.

Внутрішньосалонне панорамне дзеркало може розміщувати прихований відеореєстратор, що дозволяє записувати те, що відбувається на дорозі. Установка такого пристрою дасть вам незаперечні докази при автопідставах та інших спірних ситуаціях на дорозі.

Багатофункціональні дзеркала з додатковими опціями бувають:

 • універсальними – встановлюються в будь-якій моделі автомобіля
 • рідко на штатне;
 • Спеціальні – розраховані на конкретну марку автомобіля, наприклад компанії Gazer.

У таких пристроях підтримується Wi-Fi, GPS, Bluetooth та ін. Зображення із дзеркала може виводитися на дисплей, що знаходиться на дзеркалі. На ньому можна швидко налаштувати якість зйомки, переглянути відео та ін.

Вибрати електронне дзеркало заднього вигляду

Підведемо підсумок

дзеркало заднього виду

Перед покупкою панорамного дзеркала заднього виду, визначте собі які функції вам необхідні. Чи достатньо буде звичайної «панорамки», чи ви хочете, щоб у вас була можливість контролювати весь простір навколо машини, плюс вбудований відеореєстратор невидимий сторонньому оку.

Оцініть статтю
Автомобільний портал auto-blog.com.ua
Додати коментар