Як пригнати авто з Європи

Бажаючи стати власником автомобіля, багато хто активно розглядають варіант його придбання не в торговельній мережі (спеціалізованих салонах), а віддають перевагу альтернативному способу, який передбачає можливість пригнати транспортний засіб з-за кордону.

Перешкод для реалізації таких бажань у даний час не існує. Для відвідування європейських країн віза тепер не потрібна, тому можна без будь-яких зволікань вирушати в Литву, Німеччину, Польщу. З цих країн найбільше завозяться б / у автомобілі. Однак це зовсім не означає, що придбати вигідно транспортний засіб в іншій європейській країні буде неможливо.

Як пригнати авто з Європи

Перед поїздкою рекомендується розібратися у всіх нюансах такого особливого придбання, з’ясувати всі «підводні камені», щоб покупка принесла величезне моральне задоволення.

Покупка б / у авто в Європі

Придбати підтримане авто в нормальному технічному стані прагне більшість автомобілістів. Існує кілька причин, за якими вторинному ринку віддають перевагу:

  • процедура придбання б / у автомобіля супроводжується фінансовою вигодою (їх вартість у кілька разів дешевше, ніж нових транспортних засобів);
  • асортимент моделей підтриманих авто набагато ширше, тому висока ймовірність придбання транспортного засобу, що відповідає всім бажаним умовам.

Купуючи транспортний засіб в будь-якій європейській країні, навіть тій, яка не входить до Євросоюзу, не доведеться долати будь-які труднощі, стикатися з серйозними проблемами.

За деякими моделями передбачені навіть знижені тарифи:

  • для авто з дизельним двигуном, обсяг якого дорівнює 2,5 л;
  • для легкових машин з бензиновим двигуном, об’ємом в 3 л.

До Європи можна відправитися особисто, щоб вибрати відповідну модель, купити її і пригнати додому. Можна вибрати і інший варіант, якщо транспортний засіб виставлено на продаж в інтернеті. В цьому випадку необхідно знайти транспортну компанію, яка після оформлення документів ПТС зможе доставити автомобіль.

Розмитнення

Єдиним нюансом, на який потрібно звернути особливу увагу, є процедура розмитнення. При її проведенні враховуються і технічні параметри авто, і рік випуску, і країна, з якої транспортний засіб ввозиться.

На жаль, схитрувати і надати неточні дані не вийде, оскільки вся інформація ретельно перевіряється. Митне дозвіл на ввезення надається тільки в разі зазначення правдивих даних і відповідності автомобіля таким важливим критеріям:

  • рік випуску не повинен бути раніше 2010 року;
  • транспортний засіб відповідає вимогам стандарту Євро-5;
  • до авто додається «Сертифікат походження».

Якщо хоч одна з умов не виконується, уникнути складнощів на митниці не вийде навіть у тих випадках, коли власники будуть готові оплатити і мито, і акцизний збір.

Співробітники митниці вивчають Сертифікат походження. Якщо буде виявлено, що авто має російське походження, виникнуть складності. Якщо ж машина зійшла з конвеєра будь-якій європейській країни, процедура розмитнення пройде гладко.

Існують деякі марки авто, при придбанні яких ризик виникнення проблем все-таки є. До них відносяться BMW, Volkswagen і Skoda. Однак при наявності Сертифіката походження вдасться уникнути проблем, а оформити такий Сертифікат набагато простіше на території Польщі. З цієї причини купувати авто краще саме в цій країні.

Стаття в тему: Розмитнення автомобільного транспорту: нововведення 2020