Як завести машину, якщо сів акумулятор

Как завести машину если сел аккумулятор Корисні поради

Далеко не кожен автолюбитель може раз на 3-4 роки змінювати акумулятор, адже вони не такі дешеві сьогодні. Багато хто виробляє свій акумулятор до повної відмови. У літній період на справному авто завести двигун може навіть стара батарея, а ось взимку дуже часто акумулятор може сісти в невідповідний момент.

Читайте також: Рейтинг автомобільних акумуляторів

Як визначити, що акумулятор сів?

Є кілька способів швидко дізнатися, що акумулятор розряджений:

  • Після того як ви перевірили ключ запалення в замку, замість бадьорого звучання двигуна ви чуєте повільні та тягучі звуки;
  • На панелі приладів індикатори горять занадто тьмяно або зовсім не спалахують;
  • З-під капотного простору чути тріск і клацання.

Як завести машину, якщо сів акумулятор

Як швидко зарядити акумулятор?

Як же бути, якщо батарея підвела, а треба їхати? Звичайно, потрібно зарядити акумулятор, але розетка чи зарядний пристрій не завжди під рукою. Буває навіть, що повністю заряджений акумулятор після 4-5 років експлуатації не може завести машину при температурі -30 градусів. У цьому випадку двигун можна запустити за допомогою наступних способів:

  1. Пуско-зарядний пристрій. Це один з найпростіших і найболючіших способів запустити акумулятор. Після підключення його до мережі перемикач режимів ставлять у режим “пуск”. Плюсовий провід ПЗУ приєднують до клеми, мінусової до блоку двигуна. Далі провертаємо запалювання, і якщо машина завелася, пуско-зарядний зарядний пристрій можна вимкнути. За допомогою цього можна завести будь-який тип машин, як з автоматичною, так і з механічною трансмісією.Як завести машину, якщо сів акумулятор
  2. Для другого способу знадобиться автомобіль “донор”, дроти з перетином понад 16 кв.мм та ключ на 10. Акумулятор машини-донора повинен бути в робочому стані. Однак не намагайтеся підзарядитися від акумулятора з вищим вольтажом, не можна 12-вольтовим “прикурювати” від 24-вольтного, напруга повинна бути однаковою. Після цього автомобілі ставлять поряд та глушать. На розрядженій батареї знімають мінус. Плюсові клеми з’єднуються між собою, потім мінус з’єднуємо з донором, і тільки потім до розрядженого акумулятора. Після цього машина-донор заводиться на 4-5 хвилин для реанімації. Після того, як батарея підзарядилася, потрібно завести машину і дати їй попрацювати 15-20 хвилин.
  3. “Підвищений струм”. Іноді можна зарядитися і підвищеним струмом. В цьому випадку АКБ на машині не знімається, а у транспорту з бортовим комп’ютером знімається мінусова клема, інакше електроніка може вийти з ладу. Струм можна збільшувати не більше ніж на 30% від стандартних показань. Наприклад, для батареї 60 Ач дозволяється струм до 8 ампер. Рівень електролітів повинен перевищувати норму, заливні пробки відкриваються. Протягом 20-30 хвилин відбувається заряджання, потім можна спробувати завести машину. Такий спосіб не особливо рекомендується, оскільки скорочує життя акумулятора.
  4. Буксирування або вручну. Для буксирування знадобиться автомобіль і трос завдовжки 4-6 метрів. Після з’єднання машини розганяють до 10-15 км/год, а у авто, що буксирується, треба включити 3-ю передачу поступово відпускаючи зчеплення. Найголовніше – це повна узгодженість дії, інакше можна зашкодити автомобілі. Правда такий спосіб добрий тільки для транспорту з механічною трансмісією. Якщо немає під руками троса, можна користуватися людськими ресурсами. В цьому випадку краще розганяти машину під гірку або на дорозі.Як завести машину, якщо сів акумулятор
  5. За допомогою літієвих акумуляторів. Для поповнення ресурсу АКБ можна користуватися ноутбуком, телефоном та іншою технікою з літієвими акумуляторами. Заряджати потрібно протягом 10-20 хвилин підключивши за допомогою салонного прикурювача або прямо до акумулятора. Такий спосіб підійде для автомобілів усіх типів.
  6. “Кривий стартер”. І ще один спосіб, який рятував багатьох автомобілістів. Вам знадобиться домкрат та 5-6 метрів щільної мотузки або стропи. За допомогою домкрата вивішується одне з провідних коліс, після чого на нього намотують мотузку, включають запалення та пряму передачу. Після цього треба різко смикнути за строп і добре розкрутити колесо.

Сподіватимемося, що стаття виявить вам користь, і в складній ситуації ви зможете скористатися цими порадами.

Оцініть статтю
Автомобільний портал auto-blog.com.ua
Додати коментар