Полірування фар своїми руками або як полірувати фари правильно

Від чистоти, прозорості фар (оптики) залежить не тільки зовнішній вигляд машини. Це одна з умов забезпечення безпеки на дорозі. В ході експлуатації пластик на фарах поступово каламутніє. Якщо у вас виникає непереборне бажання «розкрити очі» своїм авто в умовах низької освітленості, значить настав час вивчити питання, як зробити полірування фар, і застосувати отримані знання на практиці.

Полірування фар своїми руками

Причини помутніння автооптики

Практично у всіх сучасних моделей легкових автомобілів захисна кришка на фарах виготовлена ​​з полікарбонату. Це полімерний матеріал, пластик з особливими експлуатаційними характеристиками. Фари з використанням цього матеріалу прийшли на зміну скляним для підвищення безпеки учасників дорожнього руху.

Читайте також: Як часто потрібно міняти салонний фільтр

Фари з полікарбонату дуже міцні, але вони бояться будь-яких механічних впливів. З цієї причини доглянуті авто з 90-х мають більш презентабельний вигляд, ніж іномарки, вік яких 5-7 років.

Причини, що викликають помутніння фар:

 1. Дорожній «піскоструй». Під час руху фари піддаються масштабній атаці пісок, пил, камінчиками. На їх поверхні виникають мікротріщини, відколи. Таке агресивне механічний вплив призводить до помутніння пластика.
 2. Неправильний повсякденний догляд. В негоду, міжсезоння водії протирають фари просто сухою ганчіркою, яка попалася під руку. Це не очищення, а приведення поверхні фар в непридатність.
 3. Використання «народних» засобів (наприклад, зубної пасти). Для полірування фар своїми руками варто віддати перевагу спеціальним засобам. Їх вартість доступна. При виготовленні таких складів враховується абразивность.
 4. Вік автомобіля. На жаль, нічого вічного немає. Фари жовтіють і мутніють від старості.
 5. Руйнування захисного шару. Автовиробники добре знають, що полікарбонат матеріал м’який, тому на нього наносять спеціальний лак. Його називають керамічним. Після шліфування або 4-5 поліровок цей шар стирається.

Полірування фар своїми руками в домашніх умовах: алгоритм дій

Процес повернення фарам прозорості вимагає попередньої підготовки. Необхідно купити такі витратні матеріали:

 • малярський скотч;
 • наждачний папір (для сильно помутнілих фар відразу три номери: 600, 1000, 1500 по листу на фару);
 • спеціальна паста для полірування;
 • полірувальний диск;
 • тканинні серветки з мікрофібри;
 • захисний лак;
 • вінілові рукавички.
Полірування фар своїми руками або як полірувати фари правильно

Шліфування

Починається шліфування фар з наклеювання малярного скотча на елементи кузова. Далі листом наждачного паперу ретельно шліфується поверхня. Чому для старих фар потрібно взяти відразу три номери наждачки:

 • 600-я (використовується на суху) – зрізає основний пошкоджений шар;
 • 1000-я (перед використанням поверхні фари змочити водою або розчином мила) – видаляє мікроподряпини, які залишила наждачка 600;
 • 1500-я (теж використовується на мокрій поверхні) – видаляє мікроподряпини, які залишила наждачка 1000.

Поява плям у вигляді «хмарок» з чіткими кордонами вказують на те, що шар захисного лаку повністю знятий. На цьому етапі поверхню фари стає каламутною.

Читайте також: Які види зимової гуми краще

Правильна шліфування фар своїми руками, як то кажуть «свіжих», починається і закінчується наждачним папером з абразивністю 1500.

Полірування

Спеціальні пасти для полірування пластикових фар можна купити в автомагазинах. Вони відрізняються абразивністю. Для кожної з них необхідні свої полірувальні диски. Їх вибирають за кольором. Це позначення жорсткості. Білий найжорсткіший. Правильно обрана паста легко видалить сліди від наждачки 1500.

Далі все просто:

 • наносимо пасту мазками на відшліфовану поверхню;
 • рівномірно розподіляємо її;
 • круговими рухами шліфуємо фару.

Безперечно, полірування фар своїми руками без машинки процес копіткий і тривалий. Завершальним етапом є нанесення спеціального лаку. Це агресивне речовина, тому працювати потрібно тільки в рукавичках (вінілових або гумових). Варто зауважити, що полірування скляних фар своїми руками виконується також.

У домашніх умовах полірування фар самостійно може бути виконана з використанням електроінструментів. Для прискорення процесу деякі автолюбителі пристосовують звичайний шуруповерт або дриль. Полірують поверхню на середніх оборотах і з невеликим зусиллям.

Читайте також: Полірування лобового скла своїми руками

Важливо постійно контролювати температуру пластика під час полірування фар своїми руками в домашніх умовах з використанням електроінструментів. Для цього досить доторкнутися долонею до поверхні. При її перегріванні шкіра відреагує вкрай неприємними відчуттями. В цьому випадку полірування потрібно припинити і дати фарі охолонути.

Полірування внутрішньої поверхні фар краще довірити фахівцям.