ПНВТ що це і чому виходить з ладу

ТНВД Корисні поради

Власники дизельних автомобілів часто скаржаться на проблеми з ПНВТ. Що означає ця абревіатура? Чому ПНВТ часто виходить з ладу і що є цьому причиною?

ПНВТ розшифровується таким чином: паливний насос високого тиску. Даний елемент подає дизель в паливну систему авто. Під потрібним тиском форсунки відкриваються, після чого розпилюють паливо в циліндри. Саме для того, щоб відкрилися форсунки, необхідний високий тиск. Тип насоса визначає тиск, воно може коливатися в межах 500-1400 бар. Завдяки високому тиску форсунки в потрібний момент відкриваються і розпилюють найдрібніші частинки палива, схожі на туман.

Читайте також: Рейтинг акумуляторів

Таке агрегатний стан дозволяє ефективно використовувати паливо. Утворюється так звана паливно повітряна суміш з однорідним складом. За частки секунди повітря змішується з дрібними частинками палива, в цьому процесі високий тиск грає головну роль. З огляду на той факт, що насос створює тиск, він виконує свою роботу в складних умовах. Тому навіть незначна поломка може повністю вивести ПНВТ з ладу.

Головний елемент, який створює тиск – плунжер. Це деталь у формі циліндра, виготовлена ​​з міцного сплаву. Плунжер прецизійний, тобто його розміри вкрай точні. Щоб ПНВТ працював без поломок, плунжер необхідно змащувати. Як мастила використовується дизельне паливо, без неї деталь буде деформуватися. Якщо в системі виявилося велика кількість повітря, то плунжер почне стиратися через високу температуру тертя. Оскільки при нагріванні властивості металу необоротно змінюються, то деталь необхідно буде замінити. Зміна форми також впливає на властивості плунжера, це негативно відбитися на роботі ПНВТ.

Читайте також: Перевірка авто по VIN коду

На тривалість і ефективність роботи паливного насоса впливає якість паливо. Якщо в ньому міститься велика кількість парафінів, смол, то воно погіршує змащувальні функції. Частинки палива осідають на рухомих елементах ПНВТ, що може привести до поломки і подальшого ремонту, який дорого обійдеться власнику авто. Щоб запобігти поломки насоса, заправляйтеся тільки якісним паливом.

Оцініть статтю
Автомобільний портал auto-blog.com.ua
Додати коментар