Як визначити, коли міняти гальмівні диски і колодки

Гальмівна система – одна з важливих пристроїв в транспортному засобі. При будь-якій несправності гальмівної системи, надмірної зношеності гальмівних колодок поїздка буде супроводжуватися високим рівнем ризику виникнення серйозної аварії.

Попередити небажані наслідки вдається автовласникам, які забезпечать контроль стану гальмівної системи.

Визначення ступеня зносу витратних матеріалів

Всі витратні матеріали розраховані на певний термін експлуатації. При вичерпанні ресурсу вони обов’язково підлягають заміні. Як витратних матеріалів виступають також гальмівні колодки, і диски.

У деяких моделях транспортних засобів встановлені «Ськріпун». Це спеціальні пластини, що сигналізують «скрипом» про зношеність гальмівних колодок. Також водій буде сповіщений про необхідність заміни колодок, якщо на його транспортному засобі встановлено гальмівні колодки, доповнені спеціальними датчиками.

Однак, незважаючи на такі технічні ноу-хау, автомобілісти повинні і самі періодично здійснювати контроль стану витратних матеріалів гальмівної системи.

Для оцінки стану гальмівних колодок досить навіть візуального огляду. Стан диска можна оцінити, заміряючи їх товщину за допомогою штангенциркуля. Отримані результати вимірювань порівнюються з показниками, рекомендованими заводом-виробником. При встановленні критичних відмінностей між існуючими і рекомендованими показниками підтверджується знос таких витратних матеріалів гальмівної системи.

Частота заміни витратних матеріалів

Швидкість зношування дисків і колодок гальмівної системи відрізняється в залежності від:

  • стилю управління транспортним засобом;
  • частоти експлуатації;
  • особливостей конструкції;
  • ваги транспортного засобу.

Ресурс колодок розрахований в середньому на кілька десятків тисяч кілометрів пробігу, зокрема:

  • задніх – на 30-60 тисяч кілометрів;
  • передніх – близько 20-40 тисяч кілометрів.

Кілька сотень тисяч кілометрів здатні виходити гальмівні диски і накладки в барабанних гальмах.

Гальмівний диск

При проведенні чергової перевірки рекомендується оцінити стан робочої поверхні гальмівних дисків, оскільки наявність будь-якої тріщини на них здатне провокувати вібрації, а також перешкоджати ефективному гальмуванню.

Наслідки несвоєчасної заміни витратних матеріалів

При ігноруванні рекомендацій щодо своєчасної заміни витратних матеріалів гальмівної системи, можна спровокувати технічний збій роботи гальмівних супортів, їх заклинювання або перекіс.

У найгірших випадках гальма повністю відмовляють.

Заміна гальмівної рідини

Заміна гальмівної рідини здійснюється відповідно до вимог, які визначені автовиробником. У більшості випадків, це:

  • після пробігу, рівного 30 тисячам кілометрів;
  • через кожні два роки.