Як підібрати диски на авто

Как подобрать диски на авто Тюнінг

Автомобільні колісні диски є важливим елементом будь-якої машини. Від правильно підібраних дисків залежать такі важливі характеристики як:

  • безпеку на дорозі;
  • раціональний витрата палива;
  • збільшення терміну служби трансмісії;
  • плавність ходу;
  • динаміка набору швидкості;
  • стильний вигляд вашого автомобіля.
Вибрати диски на авто

Різновиди колісних дисків на авто

Сьогодні, у виробництві автомобільних дисків застосовуються найрізноманітніші матеріали виготовлення, від чого і залежить їх маса, міцність і, звичайно ж, ціна. Існують наступні основні види автомобільних дисків:

  • ковані;
  • литі;
  • комбіновані;
  • штамповані.

Ковані диски на авто

Ковані диски відрізняються своєю міцністю, невеликою масою і можливістю відновлення після пошкоджень. Зворотною стороною таких виробів є висока ціна і бідний дизайн. Можливо, якби не їхня висока вартість, вони були б ідеальними, так як міцні, легкі, відновлюються після ушкоджень, адаптовані для будь-якого дизайну.

Широкий вибір кованих дисків

Литі диски

Трохи більше привабливіше виглядають литі диски. При виготовленні їм можуть надати будь-яку форму, вони досить легкі, добре стійкі до корозії. Однак мінус їх полягає в тому, що при незначних ударах вони ламаються, з’являються мікротріщини, і відновленню не підлягають. У поєднанні з високими цінами вони не дуже популярні серед автолюбителів.

Вибрати литі диски

Комбінований підхід при виготовленні дисків передбачає кріплення кованого обода до литому диску за допомогою болтів. Завдяки такому підходу можна змінювати дизайн, одночасно надаючи високу міцність виробу. Єдиний їхній мінус, це висока ціна.

Штамповані диски

Одні з найпоширеніших – це штамповані диски. Вони найдорожчі, і в той же час самі “невбивані”. Після ударів вони можуть деформуватися, гнуться, м’яти, проте їх легко відновити без втрати своїх якостей. Практично всі бюджетні авто обладнуються ними. Неприємною стороною дешевизни і неубіваємості є висока маса, схильність до корозії, помилки в розмірі при штампуванні, досить убогий і непрезентабельний зовнішній вигляд.

Які параметри враховувати при виборі дисків

Диски не є одним лише прикрасою. Якщо ви вирішили встановити нові колеса, підходите до вибору дисків відповідально. Грамотний вибір не тільки покращує технічні характеристики вашого авто, але і підвищить вашу безпеку на дорозі. Крім матеріалів і способів виготовлення дисків враховується також монтажна ширина обода і посадковий діаметр.

Є ще ряд параметрів, які потрібно враховувати в комплексі. Зазвичай у кожного диска є маркування, де вказані всі ці параметри, проте не кожен може розібратися в них і прийняти правильне рішення.

Використання литих або кованих автомобільних дисків суто індивідуальний. Головне – ніколи не нехтуйте власною безпекою.

Оцініть статтю
Автомобільний портал auto-blog.com.ua
Додати коментар