Знімаємо старе тонування зі скла автомобіля: 2 ефективних способи

Как снять тонировку Тюнінг

Тонування скла – це не данина моді, а один із способів забезпечення комфортних умов в салоні автомобіля. Щорічно на авторинку з’являються нові пристосування і матеріали для тюнінга. У тому числі тонувальні плівки з різними відтінками і світловідбиваючими характеристиками. Як правильно видалити старе тонування, розповімо в цьому матеріалі.

 

Обов’язково аналізуємо, яке покриття було

Нові моделі авто, як правило, мають заводську «рідну» тонування. Скло машини, вік яких понад 10 років, тоновані або в сервісних, або своїми руками. Для кожної тонировочной плівки є не тільки алгоритм її нанесення, а й специфіка демонтажу. Далеко не кожен власник авто без відповідного досвіду зможе якісно видалити тонування. Але спроба, як то кажуть … Наші поради в допомогу!

Читайте також: Як тонувати авто

Спосіб 1 – з використанням миючого засобу

Не радійте, якщо частина тонування відшарувалася. Це не означає, що ви потягнете за цю ділянку і легко знімете тонування. Відшарування виникає в результаті пересихання даної ділянки і нічого більше. Саме його ви видалите без проблем, але для видалення покриття на інших ділянках доведеться потрудитися.

як зняти тонування скла автомобіля

Мабуть, найдоступніший спосіб – використання побутових миючих засобів. Наприклад, для миття посуду. Що потрібно підготувати:

 • робочий розчин (25-40 мл миючого засобу розчинити в 1 л води);
 • пульверизатор;
 • губку;
 • скребок (або лезо).

Далі запасаємося терпінням і починаємо роботу:

 1. Наливаємо робочий розчин в пульверизатор.
 2. Рівномірно розпилюємо його на тонировочную плівку, захоплюючи її внутрішні краю. Патьоки витираємо губкою.
 3. Дамо плівці насититися рідиною. З появою міхурів можна починати її видалення.
 4. За допомогою леза акуратно піддягаємо бульбашки і починаємо стягувати тонування до краю. При рівномірному розподілі тягне сили можна уникнути відривання невеликих ділянок.
 5. Роботу доцільно проводити поетапно. Плівка повинна добре насититися робочим розчином і відшаруватися.

Цей спосіб дуже простий і не вимагає спеціальних знань.

Спосіб 2 – з використанням будівельного фена

як зняти тонування скла автомобіля

Даний спосіб більш ефективний, але пов’язаний з рядом труднощів:

 1. Чи є у вас будівельний фен? Добре, якщо «так». Кращий спосіб – позичити його для проведення робіт, найгірший – купити. Може й не найгірший, якщо ваші фінансові можливості це дозволяють.
 2. Чи є у вас досвід використання будівельного фена? Якщо немає, великий ризик пошкодити обшивку авто, молдинги.
 3. Чи можна використовувати побутової фен? На жаль, не можна. Такий прилад не здатний забезпечити потрібну високу температуру і робота буде неефективною.
 4. Чи важлива температура навколишнього повітря? Так, це дуже важлива умова. Проводити зняття плівки при температурі нижче 5 ° С неприпустимо. Значна різниця температур призведе до деструкції тоніровочного матеріалу. В цьому випадку і фен буде марний.
 5. Яку температуру має видавати фен? 40 ° С – оптимальний показник. При більш високій температурі не тільки плівка почне плавитися, але деякі пластмасові деталі автомобіля.
 6. Коли доцільно знімати тонування за допомогою будівельного фена? Спочатку оціните стан поверхні і спробуйте зняти плівку з використанням миючого засобу. У разі, коли вона, як то кажуть, «прикипіла» до скла, і перший спосіб не дав результатів, використовуйте будівельний фен.

Зняття тонування за допомогою будівельного фена краще проводити з помічником. Один рівномірно прогріває плівку від країв, інший акуратно її стягує.

Що робити, якщо плівка демонтована неправильно?

Найбільша неприємність при неправильному демонтажі тоніровочного покриття – на склі залишилися липкі клейкі сліди. Зскрібати їх категорично не можна. Такий прийом зашкодить скло. Прибирати сліди клею потрібно правильно. Існує цілий ряд безпечних і доступних способів:

 • Розмочуємо водою і змиваємо. Не дивуйтеся, цим можна обійтися, якщо залишки клею не застарілі.
 • Використовувати розчинники можна, але дуже обережно. Вибираємо тільки ті, які не агресивні по відношенню до скла. Наприклад, ацетоном користуватися не можна.
 • Вірний спосіб – використовувати розведений бензин. Єдина проблема – потрібно буде поборотися з райдужними масляними плямами.
 • Оптимальний і найдієвіший спосіб – відтирати клейові залишки спиртом. Міцний алкоголь теж підійде. Етанол ефективно руйнує клейку субстанцію і абсолютно безпечний для оббивки і молдингів.

Оцініть свої шанси на успіх, вибирайте доступний спосіб і дійте! Послуги сервісного центру по зняттю тонування теж відмінний варіант.

Оцініть статтю
Автомобільний портал auto-blog.com.ua
Додати коментар